Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Cytocore

Estetik uygulamalar gün geçtikçe hem bayanlar hem de baylar tarafından oldukça önem kazanan ve aktif olarak kullanılan bir yöntem olmuştur. Çoğu uygulamalar sadece bayanlar için yapılırken günümüzde pek çok uygulama hem bayanlara hem de erkeklere hitap etmektedir. Cytocore de bu uygulamalardan bir tanesidir. İnce uçlu bir iğne ile yapılan bu uygulama sayesinde yaşlanmanın birçok etkisini geciktirmeniz mümkündür.

Cytocore Nedir?

Cytocore bir enjektör yardımı ile uygulanan bölgeye çeşitli maddeler uygulatan bir yöntemdir. Bu uygulama sayesinde uygulanan bölgedeki kırışıklıklar önemli ölçüde azalmakta ve deri bir süre sonra daha gergin hale dönüşmektedir. Belirli bir yaştan sonra özellikle bayanlarda göz çevresinde, boyunda ve dudak kenarlarında kırışıklıklar yoğunlaşabilir. Bu uygulama ile bu kırışıklıkların büyük oranda önüne geçilmektedir.

Nasıl Uygulanır, Etkisi Ne Kadar Sürer?

Cytocore içerisinde bulunan etkili maddeler bir enjektör yardımı ile uygulanacak bölgeye enjekte edilir. Burada dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Enjekte edilecek maddelerin yavaş yavaş enjekte edilmesi çok önemlidir.
  • Uygulama öncesinde anestezik bir krem kullanılması yanma ve ağrı hislerini minimum seviyede hissetmenizi sağlayacaktır.
  • Mutlaka bir uzman kontrolünde yapılmalıdır.

Cerrahi operasyonlara pek sıcak bakmayan kişiler için çok kolay bir uygulama olan bu yöntem ile birçok kişi cildindeki değişikliği önemli ölçüde hissetmektedir. Uygulamanın kalıcı ve etkili olması için belirli aralıklarda tekrarlanması oldukça önemlidir. Birçok kişi uygulama sonrasında normal hayatına dönüp dönemeyeceği konusunda ya da ne zaman döneceği konusunda merak sahibidir. Bu konuda çok kısa sürede gündelik hayatınıza dönebildiğinizi söyleyebiliriz. Uygulama sonrasında özellikle göz çevrelerinizde biraz kızarıklık ve hassasiyet oluşabilir. Bu, işlemin gidişatı açısından oldukça normaldir. Genellikle birkaç saat süren kızarıklık ve yanma hissi belirli bir süre sonra ortadan kalkmaktadır. Eğer ağrı konusunda hassas iseniz bu durumda işlem öncesinde ve işlem sonrasında uyuşukluk hissi veren kremler kullanabilirsiniz. Genellikle zaten uzmanlar uygulama esnasında bu tarz kremleri kullanmaktadır. Ancak hassas iseniz uygulama sonrasında da bu kremi bir süre daha kullanabilirsiniz.