Mantarlı Tırnak

Mantar; ayak ve tırnaklarda en sık rastlanan sorunlardandır. Özellikle mantarlı tırnak, ayak sağlığı ve estetik görünüm için risk oluşturmaktadır. Tırnak mantarının başlıca sebepleri ayak derisi üzerinde oluşan mantarın dolaşım yolu veya kaşıma dokunma yolu ile sıçramasıdır.Aynı zamanda tırnağa gelen darbeler nedeniyle açılan tırnakta da mantar yerleşimi gözlenebilmektedir.

Mantarlı doku özel frezlerle temizlenir, temizliğin ardından sağlıklı uzayan tırnağın mantara bulaşmadan uzaması sağlanır ve mantara karşı haricen uygulanan ev devam ürünleri ile uzmanlarımız tarafından tırnağın iyileşme sürecinin takibi sağlanır.

KALINLAŞMIŞ VE DEFORME TIRNAK BAKIMI :

Dolaşım bozukluğu, kalp-damar , şeker hastalıkları ve tırnağın dışarıdan aldığı travmalara bağlı olarak gelişen baskılar sonucunda, ayak tırnaklarında kalınlaşmalar meydana gelmektedir. Sürekli baskı olan tırnak, alt dokuları ve tırnağın canlı kısmı olan matriksi korumak amacıyla baskıya karşı kalınlaşır. Kalınlaşmış tırnaklar kontrol altına alınmadığı süre içerisinde ağrıya sebep olacağı gibi estetik açıdan da sosyakültürel hayatta rahatsızlık verir.

Sık olarak mantarlı tırnakla karıştırılan tırnaktaki kalınlaşma ve deformasyonlar birbirleri arasında farklılık gösterir. Uzman podologlar tarafından yapılan uygulamalarda tırnak yüzeyi özel cihazlar yardımıyla, kişi ağrı ve acı hissetmeksizin temizlenir.Kalınlaşan doku canlı tırnak dokusuna kadar inceltilir. Tırnaklarda oluşan kalınlaşmanın medikal tedavisindeki başarının sürekliliği, baskının ortadan kalkmasıyla birebir ilgilidir.

Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara