Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Aromaterapi Masajı

Masaj yaptırmak günümüzde son derece popüler bir işlemdir. Bir çok özel yağ ile farklı masaj türleri bulunmaktadır. Aromaterapi masajı bu türlerden biridir. Çeşitli aramalarla süslenmiş yağ içerikli yapılan bir masaj işlemidir. Aromaterapi  masajı bir çok güzellik salonu otellerin SPA merkezlerinde uygulanmaktadır. Kişiler hem rahatlamak daha zinde olmak amacıyla masaj yaptırırlar. Fakat özellikle artan sayıdaki güzellik salonlarında yapılan masajların kalitesi düşüktür.

İnsan sağlığı açısından masaj çok önemlidir. Deneyimsiz ve konusunda eğitim almayan kişiler tarafından yapılan masajın belirli zararları söz konusu olabilir. Bu nedenle masaj yaptırırken ilgili mekanın sertifikaları incelenmeli, masaj işlemini gerçekleşti kişinin eğitimli ve deneyimli olmasına dikkat edilmeli ve Kur’an’ın kullandığı yağların gerçekten aromaterapi masajı ile ilgili kontrol edilmelidir.

Aromaterapi Masajı İçeriği

Arama terapi masajı genel olarak çeşitli arama içerikli yağların kullanıldığı masaj türüdür. Bu masaj türünden önemli. Meyve aramaları ve çeşitli bitkilerin aramalarının insan vücuduna etkisidir. Beyin sinir sistemini etkileyen ve Limbik sistem etkileyerek zihinde faydalı değişiklikler sağlayan masaj türüdür.

Her masaj türünde kullanılan farklı yağlar vardır. Arama terapi de kullanılan farklı özelliklere sahiptir. Kişinin isteğine göre daha enerjik hale getirecek yağlar, daha sakinleştirecek yağlar kullanılabilir.

Sakinleştirici yağlar içeriğinde papatya, sardunya ve lavanta bulunur. Verici yağ ise biberiye yağıdır. Arındırmayı olarakta çam ve çam ağacı yağı kullanılır. Kişiler isteklerine göre masaj klinikleri nde veya SPA merkezlerinde diledikleri adam aromaterapi mesajı yaptırırlar. Uçucu yağlar kalitesi masajın kalitesi için çok önemlidir. Aynı zamanda yapan kişinin konu hakkında bilgi ve deneyimleri olması gereklidir. Masajın basit gibi görüldüğü günümüzde yapan kişinin eğitimli olması büyük önem taşır. Kişiler uygun olmayan yağlar ile konuda bilgisiz kişilerden yapılan masajlarda sağlık sorunları yaşayabilirler.