Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Burun Dolgusu

Bunun estetiği özellikle de ameliyatla gerçekleştirildiğinde acılı ve ağrılı  bir işlemdir. Bu nedenle de burun dolgusu olmadan acısız ve kısa sürede mükemmel sonuçlar veren başka bir yöntemdir. Bunun üst kısımlarındaki bozuklukları, burun ucu düşük günü, kemer görüntüsünü ve tamamiyle bunun genel yapısını düzelten özel bir işlemdir. Çoğunlukla kadınların yaptığı gibi hissediyorum beni son yıllardaki erkeklerde uygulatmaktadır. Özellikle acısız ve 20 dakika sürmesi nedeniyle tercih edilen bir işlemdir.

Kötüden burun dolgusu amacı şekil bozukluğunun düzeltmektir. Uygun yapıda olan bir buruna enjeksiyon yöntemi ile asit içerikli dolgu yapılması işlemine burun dolgusu denilir. Yapılan bu işlem için ilk öncelikle bunun genel yapısının uygun olması gerekir. Burun kemik yapısı ve kıkırdak miktarının işlem için yeterli olması gereklidir. Bu nedenle her burun şekil bozukluğunda burun dolgusu işlemi yapılamaz.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Uygun yapıdaki burnunu yapılan burun dolgusu 20 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanır. İşlem sırasında herhangi bir dikiş ve iz söz değildir. Yapılan bu uygulamada bunun şeklini bozan görüntüye enjekte edilir.

Kişinin kadın ya da erkek olmasına göre burun yapısı değişmektedir. Bu değişiklik sebebiyle de her yüze farklı bir dolgu işlemi uygulanır. İşlemi öncesinde hastanın fotoğrafı çekilir. Daha sonra bilgisayar yöntemiyle operasyon sonrası gerçekleşecek bunun şekli hastaya gösterilir. Genel olarak yüz haltlarına uygun ve hoş bir görünüm için bir taslak hazırlanır. Taslak sonrasında işlem uygulanır.

Burun Dolgusu Hangi Hallerde Yararlıdır?

Burun dolgusu işlemi aşağıdaki durumlarda oldukça faydalıdır.

  1. Burnunun üst kısmında meydana gelen kemeri yok etmek için kemerin başlama yeri ve bitiş kısmı arasında kalan bölgeyi düz bir hale getirmek için,
  2. Bunun görünümde evlilik söz konusu ise ve bu evliliği kamufle etmek gerekiyorsa düzgün bir görünüm için,
  3. Birkaç kez bunun ameliyatı gerçekleşmiş ama getiri kadar istediği sonuç alamamış listeler kişiler tekrar ameliyat sıkıntısı yaşamamak için bu dolgu yöntemi ile düzgün bir buruna sahip olabilir. Kısa sürede ve iz bırakmayan burun dolgusu son yıllarda çok tercih edilen bir yöntemdir.