Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Çene Dolgusu

Estetik cerrahi de yeni gelişmelerle birlikte özellikle yüz olarak daha genç ve daha düzgün görünüş sahibi olmak mümkün hale gelmiştir. Çene dolgusu bu işlemlerden biridir. Bunun gibi yüzün tam orta kısmına gelen senin şekli yüzün görünüş için çok önemlidir. Bu nedenle de genel olarak yüzlerinde bir sıkıntı istediklerinde bunu sebebini ya burun olarak kabul eder ya da çene dolgusu yaptırmak isterler.

Çene dolgusu yüzün ve şeklini alması için yapılan çeneye dolgu maddesi enjekte etme işlemidir. Çene dolgusunda karşımıza farklı teknikler çıkmaktadır. Bu işlem yapılırken anestezi yaptırmak şart değildir. Çok küçük bir anestezik krem ve çene dolgusu işlemi gerçekleşebilir. Uyuşma işlemi tamamlandıktan sonra kanun adı verilen iğneler ile çenenin uygun kısımlarına dolgu maddesi enjekte edilir.  Ardından senin hattının belirginleşme sağlanmış olur. Bu uygulamada acı ve ağrı söz konusu değildir.

Çene Dolgusu Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Çene dolgusu uygulaması yüzün görünüşünde metrik bir durum söz konusu değilse yapılmalıdır. İşlemin genel amacı yüzün genel görünümünün dengeli olmasını sağlamak ve estetik açıdan güzel bir görünüm getirmektir. Senin olası işleminin yapılabilmesi için aşağıdaki şartların gerçekleşmesi gereklidir.

  • Çene uç kısmında derin bir gamze olması,
  • Çenenin genel hattında sarkma meydana gelmesi,
  • Çene uç kısmının geride kalması,
  • Çene hattının genel olarak belirginliğini kaybetmiş olması,
  • Çene ucunun asimetrik olmaması,

Çene dolgusu işlemi kısa sürede tamamlanan ve iyileşme gerektirmeyen basit bir işlemdir. Yukarıdaki durumlar söz konusu ise çenenin yüzeyi hak uyumunun sağlanması için bu işlem yapılmalıdır.

Çene dolgusu yaptırmak genel olarak kısa süre ve basit bir tedavi olduğundan kolaylıkla yüzün daha hoş görünmesini sağlar. Yüzde özellikle bir çok kadın belli bir yaştan sonra çene dolgusu gibi işlemleri uygulatmaktadır. Yılların geçmesiyle ilgili de değişen yüz hatları ortaya çıkan sarkma ve kırışıklıklara karşı önlem olarak bu ve bunun gibi işlemler yaptırılabilir. Aynı zamanda bir estetik tedavi olan çene dolgusu ile yüzün genel görünümü dengeli hale getirilir.