Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Dermapen

Dermapen cildin sıkılaştırılması, ince çizgilerin tedavisi, ağız kenarında oluşan sigara çizgilerinin giderilmesinde kullanılmaktadır. Uygulamaya başlamadan önce cilt temizlenir ve işleme hazırlanır. Dermapen uygulaması yapılacak bölgeye ilk öce saf hyaluronik asit uygulanmaktadır. Dermapen cihazının ucundaki mikro iğneler dik bir şekilde cilde girerek ciltte kanallar açar ve bu kanallardan ürünlerin yoğun bir şekilde yedirilmesi sağlanır. Ayrıca cildin kendi kendini tedavi etmesi tetiklenmektedir. İşlem yaklaşık 30-40 dakika sürmektedir. Cildin elastikiyetini kazanması için yoğun olarak kollajen ve elastin sentezi sağlanmaktadır. Bu işlem sırasında kan dolaşımı artmaktadır. Bu işlemden sonra yatıştırıcı bir maske uygulanmaktadır. Dermapern işlemi dört hafta ara ile yapılmakta ve en az 4 seans önerilmektedir.

Dermapen Uygulama Yerleri

  • Ayak bölgesi
  • El bölgesi
  • Boyun bölgesi
  • Saç bölgesi
  • Akne ve lekeli bölgeler
  • Çatlak ve selülitli bölgeler
  • Vücutta doku kaybı görülen bölgelere uygulanabilir.

Dermapen uygulaması ile cilde vermek istediğimiz ürünlerin yoğun bir şekilde yedirilmesi sağlanır ve cildin kendi kendini yenilemesi tetiklenmektedir. Uygulamalarda sorunun çözümüne göre düşük veya ota seviyelerde cilt yüzeyinde hasarlanmalar oluşturulur. Oluşan bu hasarların cilt tarafından yenilenmesi ve cildin kendi kendini tedavi etmesi amaçlanmaktadır. Vitamin, aminoasit ve enzimlerden oluşan kokteyllerin deri altına kolay ve yoğun bir şekilde yedirilmesi sağlanmaktadır. Bu işlem ile deri düşük veya orta seviyelerde hasara uğratılır ve derinin kendini tedavi etmesi amaçlanır.

Deride oluşturulan hasar ile birlikte hyaluronik asit üretimi ve derinin kendi kendini tedavisi tetiklenmektedir. Uygulama sonrasında iyileşme süreci oldukça hızlıdır. Bu sebeple çokça tercih edilen yöntemler arasındadır. Dermapen uygulamaları tedavi edilecek bölgeye göre 1-2 hafta arayla yapılmalıdır ve minimum 2-6 seans arasında gerçekleştirilmelidir. Sonuçlara göre 3 – 4 ay içerisinde tekrar edilmesi uygun görülmektedir.

Gençlik Aşısı Fiyatları <— hakkında bilgi için tıklayın