Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gençlik Aşısı

Gençlik aşısı son günlerin modası haline gelmiştir. Özellikle yüz bölgesinde yapılan bu işlem bir çok kadın tarafından sıklıkla uygulanmaktadır. Hyalüronik asit işlemin temel noktasıdır. Ülkemizde gençlik aşısı olarak adlandırılan, Avrupa’dala sistemi olarak bilinen gençleştirme işlemi son birkaç yıldır sıklıkla yapılmaktadır. Gençlik aşısı adı verilen bu yöntem saflaştırırmış hyalüronik asit ile yapılmaktadır. Ülkemizde  ünlüler tarafından sıklıkla uygulanan ve başarılı sonuçlar çıkan bir yöntemdir.

Yaşlanmanın etkisiyle ciltte oluşan sarkmalar, kırışıklık ve torbalanmanın giderilmesi için gençlik aşısı uygulanır. Bu aynı zamanda bir medikal kozmetik tedavidir. Medikal olarak uygulanan bebek cildinde bulunan asitin %100 olarak saflaştırılmasıdır. Bu Saflaştırma sonucunda cilde nem parlaklık ve esneklik kazandırılır.

Geçen zamanın etkisiyle ciltte Kolojin yapıtaşı etkilenir. İhtiyacı olan nemi kazanamadığı için ciltte sarkmalar meydana gelir. Gençlik aşısı tedavisi ile bu sarkmalar tamamen ortadan kaldırılır. Nefes alan nemlenen cilt yenilenmiş olur.

Gençlik Aşısında Kullanılan Hyalüronik Asit Nedir?

Hayvansal olmayan hyalüronik asit gençlik aşısının ana maddesidir. Bu asit türü antioksidan görevi görür. Kişinin cildine nem parlaklık ve esneklik kazandırır. Böylelikle cilt tekrar eski haline geri döner. Sadece bebeklerin cildinde bulması bu etki yaratmasını sağlar. Hepimizin bildiği gibi tüm bebeklerin cildi son derece yumuşak, nemli, ve esnektir.

Gençlik aşısı uygulaması ise enjeksiyon işlemi ile gerçekleştirilir. Lokal anestezi altında çok ince iğneler ile uygulanır. Uygulama yapılırken 15 20 dakika gibi bir süre verilir. Kişinin cilt yapısına göre veya başka bir rahatsızlığın olup olmama durumuna göre sürede farklılıklar söz konusu olabilir.

Gençlik aşısı etkisi ise kişinin yaşına bağlı olarak değişmektedir. Genellikle 30 ile 35 yaş arasındaki kişilerde 15 gün arayla iki seans uygulanır. Bu iki seansın sonucunda üç ay veya altı ayda bir tekrarlanması gerekebilir. Daha ileri yaşlarda ise ikinci seanstan sonra 30 gün beklenir.