Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göz Altı Işık Dolgusu

Gözaltı ışık dolgusu yaşlanmaya bağlı olarak gözaltında görülen çizgilere, oluklara ve sarkmalara uygulanmaktadır. Gözaltı dolguları gözaltındaki deformasyonları gidermek için uygulanan bir yöntemdir. Uygulama lokal anestezi ile yapılır. Uygulama öncesinde göz çevresinde bölgesel bir uyuşma gerçekleştirecek şekilde anestezi verilmektedir. Bunun dışında dolgu içerisinde de anestezi maddesi bulunmaktadır. Bu sayede kişiler işlem sırasında herhangi bir acı ya da yanma hissetmezler. Gözaltı ılık dolguları deri altına yapılmaz, kemik üzerine yapılmaktadır. Kanüller aracılığı ile gözaltına gözaltı ışık dolgusu dolgu maddesi enjekte edilmektedir. İşlem yaklaşık 30-35 dakika arasında sürer.

İşlem tek bir seansta gerçekleşmektedir. Bunun yanında eğer gerekirse dört hafta sonunda tekrar bir işlem uygulanabilmektedir. İyileşme sürecinde herhangi bir morluk ya da şişlik tarzı oluşum görülmez. İşlem esnasında ya da sonrasında herhangi bir ağrı ya da sızı görülmemektedir.

Gözaltı Işık Dolgusu İşlemin Faydaları

  • Gözaltı çukurları doldurulmakta ve kişi güzel bir görünüme kavuşmaktadır.
  • Göz çevresindeki deri kalitesi artırılmaktadır.
  • Gözaltı dolgusu ile birlikte genç bir görünüm kazanılmaktadır.
  • Bu yöntem ile şişlik, morluk ve halkalar giderilmektedir.
  • Gözaltı dolgusu ile gözaltı torbalarında belirgin bir düzelme görülmektedir.

Gözaltı ışık dolgusu ile gözaltındaki çizgiler giderilmektedir. Gözaltı dolgusu yaşlanma sebebi ile gözaltında oluşan morluk, şişlik, halkalanma, gözaltı torbaları gibi sıkıntılara uygulanmaktadır. Gözaltı dolgusu uygulanmadan önce göz çevresine lokal anestezi uygulanır. Bu bölgesel anestezi ile göz çevresinde herhangi bir acı hissedilmemektedir. Bunun yanında gözaltı dolgusu içerisinde de bir miktar anestezik maddeler bulunur. Bu sayede hasta işlem sırasında acı hissetmez.

Gözaltı dolgusu gözaltlarına dolgu maddesi enjekte edilmesi ile gerçekleştirilmektedir. İşlem için tek bir seans yeterli olmaktadır. Daha sonra eğer gerekirse dört hafta sonunda tekrar uygulanabilir. İşlem sonrasında oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.