Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Gülme Çizgisi Dolgusu

Gülme çizgisi dolgusu uygulaması çizgilerin derinliklerine ve şekillerine göre farklılık göstermektedir. Bazı hastalarda gülme çizgileri oldukça silik iken bazılarında ise derin çizgiler olabilmektedir.

Gülme Çizgileri Sınıflandırması

  • Kırışıksız
  • Kabul edilebilir kırışıklıklar
  • Sığ olan kırışıklıklar
  • Kısmen derinlik gösteren kırışıklıklar
  • Derin olan kırışıklıklar
  • Çok derin olan kırışıklıklar

Kıvrımın derinliğine bağlı olarak gülme çizgisi dolgusu yüzde elli civarında düzeltme sağlamaktadır. Bu işlem genelde çukurların dış yüzlerini tedavi etmek amacı ile uygulanmaktadır. Bu ürün ortadan derine doğru deri tabakasına yerleştirilmektedir. Eğer kıvrımlar yüzeysel ise yumuşatmak adına volift yöntemi kullanılabilmektedir. Çok derin olan katmanlarda yalnızca volift yeterli olmamaktadır. Bunun yerine Voluma kullanılması daha etkili olmaktadır. Hastaların mimiklerinde ve gülümsemelerinde garip görüntülere sebep olmamak adına işlemlerin abartılmadan yapılması gerekmektedir. Enjeksiyondan sonra birkaç gün boyunca soğuk uygulama yapılması faydalı olmaktadır. Bu sayede ürün iyice yerleşerek ve doğal bir görünüm sağlanacaktır. Gülme çizgilerine dolgu uygulanması işlemi ile daha doğal ve yumuşak bir ifade kazanırsınız.

Dolgu çizgilerine gülme çizgisi dolgusu yapılması işlemi dolgu derinliğine göre değişiklik göstermektedir. İlk tedavi de çukurların tamamen düzeltilmesi önerilmemektedir. Çünkü böyle bir uygulama doğal bir görüntüden uzaklaşmanıza sebep olacaktır. İlk tedavide çukurların yalnızca bir yarısı doldurulmakta diğer tedavilerde de diğer yarısı doldurulmaktadır. Hastaların bu konuda bilgilendirilmesi oldukça önemlidir. Bu uygulama aşırı düzeltmeyi önlemek ve doğal bir görüntü sağlamak adına yapılmaktadır. Bu şekilde doldurulan maddeler katı bir şekilde hissedilmemektedir. Ayrıca hastanın çok keskin bir görüntü değişimine sebep olmamaktadır. İşlemler en fazla 24 aya kadar kalıcılık sağlamaktadır. Çok fazla dolgu maddesi uygulanması durumunda dolgu yerlerinde şişlikler meydana gelebilmektedir. Buna dikkat edilmesi oldukça önemlidir. Tedavilerin düzgün bir şekilde uygulanması güzel sonuçlar alınmasını sağlar.