Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

İzmir Lazer Epilasyon

İzmir lazer epilasyon gerek kadınlarda gerek erkeklerde vücuduna özen gösteren kişilerin istenmeyen kıllardan kurtulmak için tercih ettikleri teknolojik bir uygulamadır.  Günümüzde istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmanın tek yolu İzmir lazer epilasyon uygulamasıdır. Günümüzde sıkça tercih edilen lazer epilasyon bugüne kadar başarısını kanıtlamış uygulamalardan biridir.

İzmir Lazer Epilasyon Nedir?

İzmir lazer epilasyon vücudumuzda oluşan kılların giderilmesi konusunda günümüzde en etkili medikal yöntemlerden biridir.  Lazer epilasyon yöntemi öncesinde kıllardan farklı yöntemlerle kurtulmak mümkündü.  Ancak bu yöntemler hem kıllardan kalıcı olarak kurtulmayı sağlamıyor hem de geri planda ciltte enfeksiyon tahriş gibi istenmeyen farklı sorunlara da sebep oluyordu.  Dolayısıyla İzmir lazer epilasyon hem kılların tamamen ortadan kaldırılmasını sağlamakta hem de en etkili estetik yöntemlerden biri olarak kabul edilmektedir.

İzmir Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

İzmir lazer epilasyon uygulamasının başarısı bu konuda uzman ve deneyimli ekibin olduğu bir merkez olmasıdır.  Epilasyona öncelikle epilasyon yapılacak olan bölgenin temizlenmesi ile başlanır.  Epilasyondan önce bölgede bulunan kılların tıraş edilerek kısaltılması gerekir. Lazer epilasyon o koşullarda yapılmaya uygun hale gelir. İzmir lazer epilasyon üç aşamadan oluşur.  Önce epilasyon yapılacak olan bölgeye özel bir jel sürülür ve ardından kıllara, ten rengine bakılarak hangi cihazın kullanılması gerektiğine karar verilir.  Bu işlem kıl yoğunluğuna göre birkaç dakika süren işlemlerden biridir.  Bir seans yaklaşık olarak 15 dakika ile 45 dakika arası bir sürede tamamlanır.  Seans aralıkları ise epilasyon yapan hekimin önerisi ve hastanın kıl yoğunluğu, cilt tipine bağlı olarak 4 ile 8 hafta arasında değişiklik gösterir.  Ancak tedavinin tamamen bitmesi için gerekli olan sure yaklaşık olarak 2 ay en fazla 2,5 ay gibi bir süredir.  Buradan bakıldığında lazer epilasyon uygulaması kısa sürede bütün vücudun kıllardan arındırılması konusunda kısa süreli bir tedavi olduğu söylenebilir.

İzmir Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazer epilasyon fiyatları her yıl güncellenmektedir.  Lazer epilasyon fiyatlarının genel anlamda bir piyasa maliyeti vardır.  Ancak bu fiyatlar epilasyonun yapılacağı merkeze göre değişiklik gösterir.  Ancak lazer epilasyon medikal bir tedavi olduğu için kesinlikle hastane koşullarında ve uzman doktor tarafından yapılması durumunda sağlıklı bir tedavi olacağını söyleyebiliriz.   Dolayısıyla uzman olmayan kişilerin deneyimsiz ve tecrübesiz kişilerin elinde yapılan epilasyon hem sağlıklı olmaz, hem de maliyet olarak piyasanın altında fiyatlar uygulanır.  Ancak burada önemli olan cilde zarar vermeden sağlıklı koşullarda kıllardan kalıcı olarak kurtulmaktır.  Bunun için merkezin doğru seçimi son derece önemlidir. Lazer epilasyon fiyatları arıyorsanız doğru adrestesiniz.

İzmir Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Kıl ve cilt tipine göre lazer epilasyon çeşidinin seçilmesidir.  Bunun doğru seçilmediği durumlarda lazer epilasyon herkeste aynı başarıyı maalesef göstermez. Bugün günümüzde farklı yöntemlerin uygulama yaptığı lazer epilasyon cihazları vardır.  Bunların hepsi kıl köküne etki ederek kılları yok eder, ancak günümüz teknolojisi lazer makineleri konusunda oldukça değişiklik sunmaktadır.  Günümüzde kullanılan lazer epilasyon cihazlarının arasındaki dalga boyu farklılığı, kullanılan ışığın farklılığı gibi bir takım çeşitli lazer cihazları bulunmaktadır.  Günümüzde kullanılan 3 farklı çeşit lazer epilasyon cihazı bulunmaktadır.  Bunlar;

  • Aleksandrit lazer epilasyon yöntemi
  • Diode lazer epilasyon yöntemi
  • Nd-yag lazer epilasyon yöntemi

İzmir Lazer epilasyon kaç seans uygulama gerekir?

İzmir lazer epilasyon uygulaması öncesinde hastanın uygunluk durumu değerlendirilir.  Hasta lazer epilasyon için uygun bir aday ise yaklaşık olarak 6 ile 8 seans arasında tüylerinden  %90 oranında kurtulması mümkündür.  Ancak bunu değiştiren bir takım faktörler vardır. Hastanın kıl yapısı, hormonal durumu gibi farklılıklar epilasyon seans sayılarını etkiler.  Epilasyon seans sayılarını etkileyen diğer sorunlar şunlardır;

  • Hastanın yaşı ve cinsiyeti
  • Cilt rengi
  • Cildin yapısı ve kıl rengi
  • Kılların epilasyon işlemi sırasındaki döngüsü
  • Hastanın seanslara düzenli devam etmesi
  • Kılların yoğunluğu

Gibi durumlar epilasyon seans sayılarını etkiler.

İzmir Lazer Epilasyon Sonuçları

Kıllar kalıcı olarak tamamen ortadan kaldırılır.  Yıllar sonra tek tük kıllar çıksa da bu 1-2 uygulama ile tamamen ortadan kaldırılır.  Ancak bazı durumlarda tedaviden yıllar sonra hormonal değişikliklerle veya hastanın kullandığı herhangi bir ilaçlardan dolayı kıllarda yoğunluk olabilir.  Ancak bu durum yapılan epilasyonla ilgili bir sonuç değildir.  Hastanın yaşına bağlı olarak da bu durum değişiklik gösterir.  Kılların aktif hale geçmesinin mutlaka bir sebebi vardır.  Lazer epilasyon uygulaması doğru yapıldığında kıllar kalıcı olarak tamamen temizlenir.  Yıllar sonra çıkan kıllar epilasyon sonucuna bağlı olarak çıkmaz.  Ama genellikle epilasyon yaptıran hastalara bakıldığında kılların tekrar çıkmadığı kanıtlanmıştır.

İzmir Lazer Epilasyon Uygulaması

İzmir lazer epilasyon vücudun istenmeyen kıllardan temizlenmesi konusunda başarılı merkezlerden biridir.   Epilasyon uygulaması son yıllarda çıkan yeni teknolojik cihazlarla yapılmaktadır.  Lazer epilasyon cihazları farklı dalga boylarında çalışır.  Işığı bir demet haline getirir ve bunu birçok amaçla kullanır.  Lazer epilasyon medikal estetik alanına giren ve günümüzde çok kullanılan,  hastalar ve hekimler tarafından da tercih edilen bir yöntemdir.  Epilasyon uygulamalarının daha kısa sürede yapılabilmesi için ve yüksek performans sonuçlar alınabilmesi için doğru merkezin ve uzman kişilerin seçilmesi çok önemlidir.  Lazer epilasyon son derece ağrısız ve sağlıklı bir teknolojik ve medikal bir işlemdir. İzmir Lazer Epilasyon Fiyatları hakkında bilgi için tıklayın.