Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi

Lazerle kılcal damar tedavisi sıklıkla yapılan tedavi yöntemlerinden biridir. Özellikle teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte birçok sağlık kuruluşunda olan bu lazerler sayesinde kılcal damar sorunu ortadan kalkabilmektedir. Kılcal damar sorunu kişilerde herhangi bir rahatsızlığa neden olmayabilir. Fakat görünüşü ciddi anlamda bozmasından dolayı psikolojik problemlere neden olabilir. Bu tip durumlarda bu sorunu yaşayan kişiler sürekli bir tedavi arayışında olmaktadır. Bu tedaviler genellikle ilaç ve kremle başlar fakat istenilen sonuçlar alınmaz. Bu tip durumlar sık karşılaşılan problemlerin başında gelir. Kılcal damar problemi alternatif yöntemlerle kesin bir şekilde tedavi edilmektedir. Lazerle yapılacak bu tedavileri gelin birlikte yakından inceleyelim.

Lazerle Kılcal Damarlara Son

Lazerle kılcal damar tedavisi güvenle yapılan tedavi yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir. Tedavi hemen hemen birçok kişiye gönül rahatlığı ile uygulanabilmektedir. Tedaviye başlamadan önce ortaya çıkan kılcal damarların hangi rahatsızlıktan ötürü çıktığını iyi şekilde araştırılması son derece önemlidir. Kılcal damarlar genellikle güneş ışınları, gebelik veya çeşitli rahatsızlıklardan dolayı çıkabilmektedir. En sık ortaya çıkan neden ise gül hastalığı ve doğumsal nedenler olarak bilinir. Her iki rahatsızlıkta kişilerde kılcal damarların ortaya çıkmasına neden olabilmektedir. Doğumsal olan damarlar kişinin vücut bölgesinde çıkarken gül hastalığından kaynaklanan damarlar ise yüz bölgesinde ortaya çıkmaktadır. Lazer kullanımı yapılarak kılcal damarlara son verilebilmektedir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Kimlere Yapılmaz?

Lazerle kılcal damar tedavisi hemen hemen herkese gönül rahatlığı ile yapılabilmektedir. Fakat hamile, kanama problemi olan, kalp hastaları ve epilepsi hastalarına bu tedavi uygulanamaz. Uygulandığı takdirde ciddi sağlık problemlerine neden olabilir.

Lazerle Kılcal Damar Tedavisi Yan Etkileri

Lazer sayesinde gönül rahatlığı ile kılcal damar tedavisi yapılmaktadır. Fakat her tedavide olduğu gibi bu tedavi yönteminde’ de ufak’ da olsa riskler mevcuttur. Genellikle kişiler günlük yaşama hemen dönebilmektedir. Fakat tedavi yapılan bölgede hafif şişlik veya kızarıklar ortaya çıkabilir. Genellikle önemsiz olan bu şikayetler kısa sürede kendiliğinden ortadan kalkabilmektedir. Lazer tedavileri dünya genelinde en güvenli tedavi yöntemlerinden biri olarak bilinmektedir ve uygulanmaktadır.