Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Lazerle Leke Tedavisi

Gelişen teknolojiler sayesinde lazerle leke tedavisi yapılabilmektedir. Oluşan bu lekeler güneşten, yaşlılıktan, yediğimiz besinlerden veya hormon bozuklarından olabilmektedir. Kişilerin ciltleri üzerinde belli sebeplerden ötürü lekeler oluşabilmektedir. Oluşan bu lekeler kişilerin hayatında sorun olabilir. Psikolojik problemler yaratan bu lekelerin tedavisi mümkündür. Özellikle teknolojinin hızla hayatımıza girmesiyle birlikte sağlıkta’ da teknoloji kullanımına geçilmiştir.

Lekeler Neden Olur?

Kişilerin günlük yaşamlarını oldukça etkileyen bu lekeler farklı nedenler ile olabilmektedir. Lekeler genellikle uzun süre güneş altında çalışan kişilerde oluşabilmektedir. Bu lekeler kişilerin ilerleyen yaşlarında’ da meydana gelebilmektedir. Bu lekelere ise yaşlılık lekesi denilmektedir. Vücudumuz içerisinde bulunan hormon değişikliklerinde’ de lekeler oluşabilmektedir. Kişilerin psikolojisini olumsuz yönde etkileyen bu lekelerin tedavisi mümkün olabilmektedir. Geçmiş dönemlerde ilaç veya kremle tedavi edilmeye çalışılan bu lekelere günümüzde teknolojik olarak müdahale edilebilmektedir.

Lazerle Leke Tedavisi Fiyatları

Günümüzde en çok tercih edilen tedavi türlerinden biri’ de lazerle leke tedavisi olarak bilinmektedir. Teknoloji kullanılarak yapılan bu tedaviler oldukça önemli sonuçlar verebilmektedir. Teknolojinin kullanımı ile yapılan bu tedaviye Franksiyonel CO2 lazer tedavisi adı verilmektedir. Bu tedavi genellikle kişinin yüzüne uygulanır. Uygulanan bölge ısıtılır. Isıtılan bu cilt’ in üst tabakası soyulur. Soyulan bu cilt’ e özel lazer ışınları verilir ve bölge lekeden temizlenir. Son derece basit olan bu uygulama sayesinde güvenle cilt lekelerinizde kurtulabilirsiniz.

Birkaç seans şeklinde uygulanan bu tedavi yöntemi sayesinde lekelerden kısa sürede kurtulmanız mümkün olabilmektedir. Tedavi genellikle kendini ilk seans’ da belli eder. Tedavi boyunca kişinin ağrı sızı çekmemesi için özel kremler bölgeye uygulanır. Uygulanan bu kremler sayesinde kişi ağrı çekmez. Sadece lazerle leke tedavisi yapılan alanda ufak ısı artışını hissedebilir.

Teknoloji kullanımı ile yapılan bu tedavide genellikle herhangi bir sorun meydana gelmez. Bazı kişilerde ufak çaplı yan etkiler gözükebilir. Genellikle karşılaşılan yan etkiler kızarıklık ve şişlik olarak bilinir. Zamanla kendiliğinden düzelen bu yan etkilerden sonra kişide herhangi bir sorun kalmaz. Güvenle yapacağınız lazer tedavisi sayesinde kısa sürede eski sağlığınıza kavuşabilirsiniz.