Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Likit Yüz Germe

Son dönemler de yüz gerdirme operasyonları genellikle yaşlanma karşıtı olarak bilinen bir durumdur. Likit yüz germe sıvı yüz germe olarak bilinir. Zaman içerisinde eski formunu kaybedip yüz hatlarını daha fazla dolgunlaştırmak isteyen ve kırışıklıkları gidermek için yapılan ameliyatsız bir işlemdir. Bu işlemi genellikle 35 yaş üstü kişiler daha fazla yaptırmaktadır. Her ne kadar kadınlar da daha fazla yapılsa da erkekler de likit yüz germe işlemini yaptırmaktadır. Dolguların içinde bulunan kolajeni aktif hale getirerek cildin yenilenmesini, daha fazla parlak görünmesini ve daha genç görünmesini sağlayan bir işlemdir. Yaş ve kiloya bağlı olarak sarkan yüzün kısa sürede toplanmasını sağlayarak etki eder. Ameliyatsız olarak yapılan en yeni işlemlerden bir tanesidir. Bu nedenle de daha az riski bulunur.

Likit Yüz Germe Kimlere Uygulanır?

Likit yüz germe işlemi yaşlanmaya başlayan kişiler için uygulanan bir işlemdir. Genellikle genç kesimin yapılması için önerilmez.

  • Yüzünde sarkma sorunu yaşayanlar
  • Yaşa bağlı olarak kırışıklığı olan ve yüz hatlarını kaybeden
  • Kilodan dolayı cildin de parlaklık ve genç görünümü giden
  • Yüzün de hacim kaybı yaşayanlar
  • Daha genç bir görünüm isteyen herkes bu uygulamayı yaptırabilir.

Likit yüz germe işlemini estetik cerrahiler yapılar. Bu alanda en iyi doktoru seçmeniz de fayda var. Seçim yapmadan önce mutlaka detaylı bir araştırma yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Kimlere Uygulanmaz?

Likit yüz germe işlemi hamile olan ve emziren anneler için uygulanmaz. Cildinde enfeksiyon yaşayan ve düzenli olarak ilaç kullanımı yapan kişiler için de uygun değildir. Yapılan işlemler ağır geleceği için bu gibi hastalığı olan kişiler mutlaka doktora danışarak bilgi almaların da fayda var.