Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Medikal Cilt Bakımı

Her cilt tipinin ihtiyaçlarını karşılamak adına belirli aralıklarla medikal cilt bakımı yaptırması gerekir. Medikal cilt bakımı düzenli olarak yapıldığında cildin genç görünmesini ve canlanmasını sağlamaktadır. Sigara, hava kirliliği, düzensiz beslenme gibi etkenler cildin yıpranmasına sebep olur ve cilt canlılığını kaybeder. Bu sebeple belirli aralıklarla medikal cilt bakımı yaptırmak oldukça önemlidir.

Medikal Cilt Bakımı Faydaları

  • Medikal cilt bakımı ile gözenekler temizlenir. Gözenekler temiz olduğu için sivilce ve siyah nokta gibi oluşumlar en aza indirilmiş olur.
  • Cildin tek başına sağlayamadığı oksijen ihtiyacı medikal cilt bakımı ile giderilmiş olur.
  • Mat ve sararmış cilt medikal cilt bakımı ile canlılığını geri kazanır.
  • Cilt ferah ve taze bir görünüme kavuşur.
  • Ciltteki lenf drenajları ve toksinler vücuttan atılır.

Düzenli olarak medikal cilt bakımı yaptıran kişilerin ciltleri parlamaktadır. Medikal cilt bakımları dermo kozmetik ürünler ile yapılmaktadır. Medikal cilt bakımı ile cildin eski canlılığı tekrar kazandırılır. Cilt daha parlak bir görünüme kavuşur. Ciltte oluşan sivilce ve siyah nokta gibi oluşumlardan cilt arındırılır. Cildin ihtiyacı olan nem geri kazandırılır. Cilt daha sağlıklı ve canlı bir görünüme sahip olur. Medikal cilt bakımı cildin hassasiyet durumuna göre cilt de kızarıklık ya da minik kabuklanmalar olabilir. Bu durum oldukça normaldir. Kızarıklıklar en geç 24 saat içerisinde normale döner. Uzun süreler boyunca hiç cilt bakımı yaptırmamış kişilerde tek tük akne problemleri görülebilmektedir. Medikal cilt bakımı öncelikle cilt analizleri yapılmaktadır. Daha sonra cilt makyaj ve yağ artıklarından temizlenmek için peeling uygulanır. Bitkisel ürünler ile cildin ölü hücrelerden arındırılması sağlanır. Süpersonik akımlarla cildin alt katmanlarına kadar inilir ve siyah noktalar temizlenir. Güneş koruyucuları sürülerek cilt bakımı sonlandırılmış olur.