Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Medikal Masaj

İzmir Medikal masaj; Hasta ve yorgun olan organlarınıza rehabilitasyon yapılarak eski haline dönmesi sağlanır. Mekanik enerji ile birlikte uygulanan sistem oldukça iyi bir rahatlama sağlar. Yapılan uygulama fizyolojik, anatomik kurallara bağlı kalarak yapılır. Medikal masaj bütün hastalıklar da kişinin yaşam kalitesini arttırmak için yapılan bir uygulamadır. Herhangi bir rahatsızlığı bulunan herkes doktor kontrolü eşliğinde yaptırabilir. Medikal masaj doktorun yazması gereken reçeteli bir sistemdir. Ancak doktor yönlendirmesi sonucunda yapılabilir. Medikal masaj sayesinde vücudunuz dinlenmiş hisseder ve böylelikle hastalıklarında önüne geçilmiş olur.

Medikal Masajın Etkileri

Medikal masaj, cilde, dolaşım sistemine ve iç organlara kadar etki eder.

  • Ter bezlerinde ki ter üretimi artarak atık maddelerin atılmasını sağlar.
  • Sebum salgısını arttırır ve derinin yumuşamasını sağlar.
  • Derinin kan dolaşımını arttırarak hücreleri besler
  • İç organlar da yer alan akciğer de mukusunun çözülmesini sağlar.
  • Eklem hastalıkları, bel ve boyun ağrılarına da iyi gelir.
  • Selülit ve kabızlık gibi sorunlarınız varsa medikal masaj bu gibi problemlere de etki eder.

Medikal masaj spa tekniklerine göre daha farklı bir içerik içerir. Alanında uzman kişiler tarafından medikal masaj uygulaması yapılır. Medikal masaj terapisi aynı zamanda sinir sıkışmasını da azaltır. Ağrı olan yerlere uygulama yapılır. burkulma, baş ağrısı, kötü duruş gibi sorunlarınız varsa medikal masaj yaptırmak iyi gelebilir. Ayrıca eklem ve diskler de riski azaltan etkisi bulunur. Sinirleri ve kasları gevşeterek rahatlama da sağlar.

Medikal Masaj Nasıl Yapılır?

Medikal masaj işleminden sonra hasta kendini rahatlamış hisseder. Geniş bir kapsamı olduğu için birçok hastalığın tedavisinde uygulanır. Medikal masaj bel fıtığında, kemik erimesi, omurilik hastalıkları gibi sorunlar da uygulanabilir. Dış yüzeyden başlanarak merkeze doğru uygulaması yapılır. Göğüs ve sırt bölgesinde ise farklılık gösterebilir. Uzman kişiler tarafından yapılacağı için kas gruplarına basım yapılır. Dolaşım sistemi üzerinde de oldukça etkilidir. Medikal masaj sırasında akıcı ve yumuşak hareketler yapılır. Hareketlerin doğru tonda yapılması oldukça önemlidir. Birçok masaj salonlarında medikal masaj tekniğini bulabilirsiniz.