Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Mezolipo

Diyet yapılarak çözülemeyen bir bölge de incelme ve selülit yağları için artık günümüzde mezolipo tekniği uygulanmaktadır. Ülkemizde az sayıda hekim bu tekniği uygular. Bazı kişilerin çok fazla kilosu olmamasına rağmen bölgesel yağ birikmesi çok olur. Bacak, kalça, belin yan kısımları ve basenler de yağ birikintisi fazla olur. Lipoliz etkili bir yöntemdir. Kısa sürede zayıflama sağlayarak yağ eriten bir uygulamadır. En önemli özelliği ise ameliyat gerektirmeden bölgesel yağlardan arınmayı sağlar. Selülit cilt altında bulunan yağ dokusunun büyüyerek genişlemesi sonucunda portakal kabuğu görünüm elde edilir. Selülit mezoterapisi uygulanarak bu sorunlara çözüm bulunuyor. Ağrılı olup olmaması tamamen kişinin vücuduyla alakalı bir durumdur. Lokal anestezi uygulanarak yapılır. İlaç eklenerek kişinin acı çekmesi de engellenir. Cilt işleme hazır hale getirilir. Uygulama toplam 45 dakika sürer. İşlem bittikten sonra ise kısa sürede normal yaşantınıza geri dönebilirsiniz.

Yan Etkili Bulunur Mu?

Enjeksiyon ile uygulanan bir yöntem olduğu herhangi bir acı veya ekstra yan etki hissetmeniz mümkün olmaz. Ancak uygulama yapıldıktan sonra kanama, şişlik, morarma gibi etkilerle karşılaşmanız mümkün. Herhangi bir rahatsızlığınız yoksa ayrıca bir etki olmaz. Ancak bazı hastalar da rahatsızlık olması nedeniyle çeşitli yan etkiler de görülebiliyor. Ancak bu gibi durumlara maruz kalmamak için alınan bir ilaç varsa bu konuda doktoru bilgilendirmek de fayda var. Doktor bu uygulamaya geçmeden önce gerekli testleri yaparak işleme alır. Uygulama yapıldıktan sonra bu konuda da dikkatli olmalısınız. Doktorun verdiği ilaçları ve programı aksatmadan yapmak gerekir. Daha hızlı bir iyileşme süreci için aksatmamak gerekir.

Kaç Seans Gerekiyor?

Mezolipo tedavisi uygulanırken hangi evrede olduğu önemlidir. Seans sayısı genellikle kişiden kişiye göre değişir. Ancak bazı durumlarda 20-25 seansa kadar çıkabiliyor. Bölgesel zayıflama sonucunda yağ kırıcı ilaçlar kullanılması kan dolaşımını da hızlandırır. Ancak doktorun tedavi yöntemini uygulamasına bağlı olarak bu durum değişiklik gösterir. Birkaç seans sonrasında yeterli olabiliyorken bazı durumlar da ise bu arttırılabilir. Ancak bu konuda gerekli bilgiyi tam olarak doktordan almak daha sağlıklı olacaktır.