Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nail Art

Nail Art tırnak süsleme sanatına denmektedir. Nail art günümüzde oldukça tercih edilmektedir. Bu yöntem ile tırnaklar daha bakımlı ve hoş bir görüntü kazanırlar. Nail art yapılırken özel bir makine ve özel fırçalar kullanılmaktadır. Nail art kadınlara renkli bir dünyanın kapılarını açar. Nail artın binlerce renk model ve deseni bulunmaktadır. Nail art yapılmadan önce tırnakların etlerden arındırılması gerekmektedir. Manikürden sonra bu aletlerin dezenfekte edilmesi oldukça önemlidir. Daha sonra tırnaklara bir baz oje sürülmektedir. Böylece üstüne sürülecek oje rengini daha iyi vermektedir. Baz oje sürüldükten sonra asıl renk verecek oje sürülmektedir.

Süsleme işlemlerinde klasik ojelerin yerine daha pigmentli ojeler tercih edilmektedir. Fakat istenirse klasik ojeler de kullanılabilir. İstenilen model ve şeklin verilebilmesi için çeşitli fırçalar kullanılmaktadır. Bu fırçalar yardımı ile çeşitli desenler tırnak üzerine uygulanabilir. Fırçaların uçları genelde incedir. Yaratıcılık kullanılarak istenilen model ve desenler verilebilmektedir. Nail art modelleri yapıldıktan sonra en üst kata koruyucu oje sürülmektedir. İstenirse çeşitli taşlar kullanılarak daha gösterişli modeller yapılabilmektedir. Sonra desenlerin kalıcı ve parlak görünmesi için en üste koruyucu oje sürülmektedir.

Nail Art İşlemi

  • Nail Art tırnakların çeşitli materyallerle süslenmesi işlemidir.
  • Son zamanlarda dünyada ve ülkemizde oldukça popüler bir işlemdir
  • Nail art günlük yaşamında dikkat çekmek isteyen kadınların ilgi odağında yer almaktadır.
  • Nail art işlemi farklı ojelerle ve akrilik boyalarla yapılabilmektedir.
  • Bunun yanında boncuklar, taşlar, simler de kullanılmaktadır.

Nail art işlemi yapıldıktan sonra tırnak üzerine koruyucular sürülür. Böylece işlem kalıcılığı artmaktadır. Nail art yapılmadan önce manikür yapılması gerekir. Manikürden sonra işlem uygulanmaktadır. Nail art dikkat çekmek isteyen kadınlar için çokça tercih edilmektedir. Güzellik merkezimizde nail art uygulamaları yaptırabilirsiniz.