Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Nctf

Günümüzde estetik açıdan yapılan uygulamalar oldukça çeşitli hale gelmiştir. Estetik operasyon için uygulanan cerrahi uygulamaların yanı sıra ağrısız ameliyatsız yöntemler de bulunmaktadır. Nctf yöntemi de bu uygulamalardan bir tanesidir.

Nctf Nedir?

Nctf uygulamasını Paris Işıltısı olarak adlandırabiliriz. İnternette de bu şekilde karşımıza çıkıyor. Bir mezoterapi uygulaması olarak anti-aging formülü olduğunu söyleyebiliriz. Yüzeysel olarak uygulanan bu teknik enjeksiyon yöntemi ile yapılmaktadır. İşlem sırasında birden farklı bölgelere uygulama yapılabilmektedir. Mikro enjeksiyon yöntemi olan bu uygulama ile çok sayıda bölge yaşlanmanın etkisinden kurtulmuş olmaktadır. Bu uygulamayı cildinizin geleceğine yatırım yapmak olarak adlandırabilirsiniz. Adından da anlaşılacağı üzere uygulandığı ilk andan itibaren ciddi bir etki yaratarak cilde bir ışıltı kazandırır. Zaten ismi de bu şekilde adlandırılmaktadır.

Nctf Etkileri

Nctf tekniği ile cildinize ışıl ışıl bir görünüm kazandırmanız mümkündür. Bu görünüm sayesinde cildiniz kalıcı bir parlaklık kazanacak ve bu sayede görünümünüz daha genç olacaktır. Uygulamanın içeriklerinden bahsedecek olursak;

  • Hücresel yaşlandırma ile savaşan maddeler
  • Cildin neminden sorumlu olan maddelerin en sah hali kullanılmaktadır.
  • Elastin ve kolajen üretimini arttıran maddeler

Uygulama içerisinde bulunan içerikleri bu şekilde özetleyebiliriz. Ntcf uygulaması hem yüz için hem de vücut için geliştirilmiştir. Boyun, el, dekolte gibi yaşlanma belirtilerinin çok sık yaşandığı bölgelerde uygulanması mümkündür. Örneğin el üzerinde bulunan çizgilerin etkisini azaltmak ve daha nemli bir el görüntüsüne kavuşabilmek için ideal bir uygulamadır. Aynı zamanda yaş ile birlikte pek çok bayanın kollarının iç kısmındaki deride incelmeler görülebilir. Bu uygulama sayesinde derideki bu incelmeler minimum hale getirilmektedir. Aynı zamanda göz çevresinde de uygulanan bu tedavi sayesinde göz altlarınız olduğundan daha ışıltılı bir hale gelebilmektedir. Ancak bu bölgedeki derinin inceliği ve bölgenin hassasiyeti bakımından yüze uygulanan her uygulamayı burada yapabilmek pek mümkün olamıyor. Uygulama belirli aralıklar ile yapılmalıdır. 3-4 seans olarak uygulanabilmektedir. Uygulamanın mutlaka bir uzman kontrolünde yapılması ve kontrollü bir şekilde yapılması önemlidir. İlk seanstan sonra 7-10 günlük bir ara verilerek ikinci seansa geçilebilir.