Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Orta Yüz Dolgusu

Yüz dolgu işlemi zamanla kırışan ve sarkma durumlarını gidermek ve daha genç bir görünüm elde etmek için yapılır. Orta yüz dolgusu işlemi de yüze uygulanan işlemlerden biridir. Ülkemizde özellikle son yıllarda popüler olan dolgu işlemleri sıklıkla kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Ameliyat uygulaması olmadan kısa süreli olması da tercih edilmesinin bir başka nedenidir.

Estetik operasyondan korkan ya da diğer sağlık nedenleri ile ameliyat olmayanlar için orta yüz dolgusu iyi bir alternatiftir.  Yıpranan ve yaşlanan cilt yapısına yeni ve genç bir görünüm elde edilen dolgu işlemi kısa sürede tamamlanır. İşlem sırasında dolgunun miktarı ve hangi kısımlara uygulanması gerektiğine uzman doktor karar verir.

Orta Yüz Dolgusu Zararları Ya Da Yan Etkisi Var Mı?

Dolgu ile yapılan yüz estetik uygulamalarında yarı sentetik madde kullanılmaktadır. Kişinin genel yapısına göre değişmekle beraber bazı kişilerde çeşitli yan etkiler görülebilir. Bu nedenle de işlem öncesinde mutlaka tahliller yapılmalıdır. Uzman hekimin tahlil sonuçlarına göre uygulama kararı vermesi gereklidir. Hiçbir tahlil yapmadan yapılan işlemlerde geri dönülmez sıkıntılar ve görüntü bozuklukları yaşanabilir.

Kısa süreli ve basit bir işlem olsa da orta yüz dolgusu uygulamasının mutlaka alanında uzman bir hekim tarafından yapılması gereklidir. Zararı olmadığı belirlenen bu işlemde yaşanan sorunlar kişinin genel durumu ile alakalı olabilmektedir. Cildin alt tabasına enjekte edilen yarı sentetik maddeye kişinin duyarlı olup olmadığı mutlaka incelenmelidir.

Orta Yüz Dolgusu İşlemi Nasıl Yapılır?

Yıllar geçtikçe yaşlanan cilt yapısı özellikle yüzde kendini gösterir. Bu nedenle de estetik müdahalelere ihtiyaç duyulur. Yüz dolgu işlemi öncesinde hastanın genel muayenesi yapılır. Arınan kan ve diğer tahliller değerlendirilir. Herhangi bir olumsuz durum yok ise hastanın yüz şeklini daha iyi görünüme kavuşturacak şekilde belirlenen kısımlara dolgu enjekte edilir. Bu işlem çoğu zaman yarım saat ile bir saat arasında sürmektedir.

Dolgu işlemi ardından ise işlem yapılan kişi normal hayatına hemen dönebilir. Bir yara, dikiş ve kesi söz konusu olmadığından iyileşme ve bekleme süresi de söz konusu değildir.