Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Redenstiy I

Redenstiy I (Işık Dolgusu) bahsettiğimiz uygulamalarda yalnızca bir tanesidir. Günümüzde estetik açıdan yapılan operasyonlar oldukça fazla bir hale gelmiştir. Estetiğin bu denli yaygınlaşması estetik açıdan farklı arayışlara sebep olmaktadır. Çoğu estetik operasyonun hem maddi açıdan oldukça maliyetli olması hem de çok fazla seans gerektirmesi sonucu kişiler çoğu zaman çeşitli kremler ile ihtiyaçlarını gidermeye çalışmaktadır. Her durum için bu kremler etkili olmasa da bazı durumlarda önemli oranda etkili olduğunu söylemek mümkündür.

Redenstiy I Nedir?

Redenstiy I aslında ışık dolgusu olarak tanımlayabiliriz. Cildi sıkılaştırarak, cilt üzerindeki çizgilerin açılmasını sağlar. Yüksek oranda yaşlanma belirtilerinin etkilerini azaltıcı bir etkisi vardır. Temel besleyici formülü ile birlikte düzenli kullanımda uzmanların oldukça fazla önerdiği bir kremdir. Bu kremin çeşitli bölgelere enjekte edilmesi içerik açısında oldukça uygundur. Işık dolgusu dediğimiz bu uygulama sayesinde birçok kişi yaşlanmanın belirtilerini önemli ölçüde azaltmaktadır. Yalnızca bayanların değil erkeklerin de uyguladıkları bu uygulama sayesinde özellikle göz altındaki morluklar ve göz altı torbaları önemli ölçüde azalmaktadır. Belirli bir yaş aralığında ya da belirli etkenler sonucu oluşan göz altı morlukları, şişlikleri ya da torbaları zaman içerisinde çok daha fazla belirginleşmektedir. Redenstiy I uygulaması sayesinde tüm bu şikayetle önemli ölçüde azalmaktadır.

Nasıl Yapılır?

Estetik uygulamaları genellikle derinin alt kısmına uygulanmaktadır. Ancak bu uygulama derinin altına değil de tamamen kemiğin üst kısmına uygulanmaktadır. Dolgu yapılırken ışık dolgusunun yavaş yavaş enjekte edilmesi oldukça önemlidir. İşlem sırasında herhangi bir ağrı duymazsınız çünkü işlem öncesinde anestezik bir uygulama yapılmaktadır. Enjekte edilen jel içerisinde de anestezik bir madde olduğu için işlem sonrasında da fazla bir ağrı hissetmiyorsunuz. Işık dolgusu ile ilgili bilinmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hem bayanların hem de erkeklerin yaptırabileceği bir uygulamadır
  • Hamilelik döneminde kanıtlanmış bir sakıncası olmasa da uzmanlar yaptırılmaması gerektiğini savunmaktadır.
  • Mutlaka bir uzman kontrolünde ve deneyimli bir ekip eşliğinde yapılmalıdır.
  • Uygulamanın belirli aralıklar ile tekrarlanması kalıcılığını arttırmaktadır. Bu nedenle belirli aralıklar ile tekrarlanması gerekmektedir.