Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Refleksoloji Masajı

Refleksoloji masajı ayak bile yaralanması, bacak, bilek bölgelerinde ağrılar üzerine yapılan masaj türüdür. Bu masajda ilk önce bireyin arayan kısımlarına ilgili uygulamalar yapılır. Bunun sonucunda kişide rahatlama görülürse aynı şekilde aynı noktaya ve düzenli olarak masaj uygulanır. Masaj sadece bir günlük rahatlama yöntemi değildir. Aynı zamanda tıbbi bir tedavi yöntemidir.

Masaj geçmişten günümüze gelen bir çok ülkede geleneksel olarak yapılan bir uygulamadır. Çoğu devletlerde uzun yıllar öncesinden insanların belirli zamanlarda kendilerine yaptırdıkları vücudun bir rahatlama yöntemidir. Aynı zamanda bir çok farklı çeşidi bulunan masaj türleri çeşitli aramayaları ile birlikte vücuda farklı etkiler yapar. Refleksoloji masajı ise karşımıza çıkan masaj türlerinden biridir. Kişilerin sağlığına kavuşması bir taraftan da günlük yaşam yorgunluğundan ayrılması için masaj çok önemli bir işlemdir.

Refleksoloji Masajı Nasıl Yapılır?

İnsan vücudundaki her organ ayak bölgesindeki sinir dokularını işaret eder. Refleksoloji masajı ise bu sinir dokularının yapılan masaj türüdür. Genel olarak ayak bölgesindeki noktalara masaj yapılır. Böylelikle iç organlarda çıkabilecek sorunlara da çözüm bulunabilir.

Bu masaj türünde zaman olarak 45 dakika süre belirlenmiştir. Kişiye özel olarak yapılan bu uygulama her bireye farklı şekilde yapılmaktadır. Kişinin rahatsız olduğu ağrı çektiği durumlar ve fizyolojik faktörler dikkate alınır.

Refleksoloji Masajı Faydaları Nelerdir?

Alanında eğitim görmüş uzman bir kişi tarafından yapılan refleksoloji masajı ağrıların yanı sıra kronik halsizlik, baş dönmesi gibi durumları da ortadan kaldırır. Bir sistemini rahatlatan bu masaj aynı zamanda vücudun iyi bir şekilde dinlenmesini sağlar. Uyku kalitesini arttırır enerji akışını dengeler. Öte yandan bu masaj vücudun toksinlerden arınmasına da destek olur. Her açıdan vücuda denge sağlayan önemli bir masaj türüdür.