Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Selülit Masajı

Selülit Masajı; Cildin alt bölümünde meydana gelen problemli yapının daha sağlıklı olabilmesi için yapılan masaj türüdür. Selülit masajı son yıllarda karşımıza çıkan masaj çeşitlerinden biridir. Genellikle kadınların yaptırdığı bu masaj türü medikal kozmetik bir tedavi yöntemidir. Kadınlar vücut şekillerinden rahatsız olduklarında çeşitli estetik müdahalelere ihtiyaç duyarlar. Bu estetik müdahaleler bir operasyon niteliği taşıdığından çeşitli riskler taşır. Bunlara engel olmak amacıyla ise alternatif olarak farklı tedavi yöntemleri ortaya çıkmıştır. Selülit masajı estetik operasyonları alternatif çıkan türlerden bir tanesidir.

Hepimizin bildiği gibi kişiler zaman zaman günlük yaşamı yorgunluğunu atmak, daha zinde görünmek amacıyla çeşitli masaj yöntemleri kullanırlar. Bu masaj hala aynı zamanda tıbbi tedavilerde mümkündür. Selülit masajı tedavi yöntemleri arasında yer alır.

Selülitin neden olduğu pürüzlü doku, cildi alttan kasan dokular veya hücreleri birikintileri meydana gelir. Bu birikintileri ise hem gösteri olarak hem de kişinin sağlığı açısından sıkıntı yaratabilir. Selülit masajı ile tamamile senilikten kurtulmak mümkündür. Bunun için kişinin masaj yaptırmak amacıyla seçtiği yerin düzgün ve kaliteli olması gereklidir. Aynı zamanda selülit masajı yapacak kişinin ilgili alanda eğitim almış tecrübeli ve deneyimli olması gereklidir.

Selülit Masajı Nasıl Yapılır?

Selülit masajı selülit olan bölgeye farklı masaj tekniği uygulanır. Aynı zamanda ilgili masaj için ya tabakaların yok edebilen masaj aleti kullanılmalıdır. Sadece elle yapılan bir masajın sebebi de herhangi bir etkisi yoktur. Selülit masaj tekniği temel amacı yağlarını eriterek cildim pürüzlü dokusunu yok etmektir. Vücudun yağ hücreleri üzerinde çalışan bir masaj türü dokuları ayrıştırır ve eşit olmasını sağlar.

Zamana pürüzlü, portakal görünümlü ve tamamen yağ birikintisi olan selülitler kadınları rahatsız eder. Kurtulmak amacıyla bir çok bitkisel yöntem kullanılsa da selülit masajı tek çözümdür. Bacaklar, kalçalar, ve basen bölgelerinde oluşan selülit yayılmaya eğilimli bir yapıdır. Bu nedenle de önlem alınıp yok edilmesi gereklidir.