Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Yanak Dolgusu

Estetik müdahaleler arasında yüz için uygulanan yanak dolgusu, yüzün canlı ve daha dolgun gözükmesini sağlar. Cansız ve şekilsiz yanakların yerine yüz şekline uyumlu ve yüzü daha hoş gösterecek yanaklar elde edilir. Kısa süreli bir işlem olması nedeni ile se son yıllarda oldukça sık tercih edilen bir estetik müdahaledir. Aynı zamanda herhangi bir iz söz konusu da değildir.

Kadın erkek her insanın zaman geçtikçe, beslenme ve hayat koşulları gereği özellikle de cildin yüz bölgesinde sarkmalar, kırışıklar ve çökmeler meydana gelir. Yüzün bu şeklinde rahatsız olan kişiler yanak dolgusu ile daha genç bir görünüme kavuşur. 30 ile 60 dakika arasında uygulanan işlemde kişilerin yanak kısmına medikal malzeme enjekte edilir. Bu şekilde daha dolgun ve yüz ile uyumlu bir yüz kazanılır.

Yanak Dolgusu Sonuçları

Yanak dolgusu işleminde dolgu yanak kısmına enjekte edildikten sonra yanak yüzeyi geriye doğru dengelenir. Yanak kısmını dolgunlaştırma ve daha düzgün gözükmesi amacı ile bu işlem yapılır. Uygulama esnasında cildin yapısında bulunan hyalünorik asit önceden belirlenen noktalara enjekte edilir. Bu işlem sonrasında yüz yukarı doğru çekilir. Daha  genç bir görünüm elde edilir. Uygulama sonrasında profilden yüz görünümü daha düzgün olur.

Yanak Dolgusunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yanak dolgusu işleminden sonra ilgili bölgelerde hafif kızarma ve şişlik görülmektedir. Bu normal bir durumdur. Uygulamadan birkaç saat sonra bu durum sona erer. Her tıbbi operasyonda işlemi mutlaka alanında uzman bir doktorun yapması gereklidir. Aksi takdirde geri dönüşü olmayan sıkıntılar yaşanabilir.

Estetik müdahalelerin hemen hemen hepsinde bilinmesi gereken en önemli konu uygulamayı yapacak doktur ve kişinin kendisinin karar vermesidir. Bir işlemin hangi bölgeye ne kadar uygulanacağı sadece görünüş değil sağlık koşulları da düşünülerek karar verilmelidir. Hiç iz olmadan yapılan enjekte dolgu yöntemleri yüzün, burun, yanak, çene ve orta yüz dolgusu şeklinde yapılmaktadır. Aynı teknik ve aynı malzeme ile yapılan bu işlemlerin hepsinde enjekte edilen madde aynıdır. Kişinin yüz şekline en hoş görünüm ve genç görünüm hedeflenir.